V ponedeljek (13. 06. 2022) smo za učence, ki so skozi vse leto pridno brali ter uspešno zaključili bralno značko, organizirali zaključno prireditev bralne značke. V goste smo povabili znanega slovenskega raperja Roka Terkaja – Trkaja. Nekateri učenci so njegove pesmi iz knjige Repki že poznali, drugi pa so jih slišali pri urah knjižnično-informacijskega znanja in pri skupinskem obisku šolske knjižnice v času podaljšanega bivanja. Avtorja Repkov, nekaj slovenskih pesnikov, katerih pesmi so zbrane v omenjeni knjigi, hip-hop kulturo in glasbeno zvrst rep so učenci v šolski knjižnici spoznavali tudi z reševanjem mesečne knjižne uganke.
Trkaj pa ni navdušil le s svojim repanjem, vendar tudi s spretno vključitvijo učencev v samo prireditev. Bili so presrečni, da so lahko sodelovali v tekmovanju iz hitrostnega govorjenja abecede, pripovedovanju pesmi iz knjig Enci benci na kamenci, pogovoru o tem, kako lahko širimo ljubezen, plesanju na odru in jedilnici, kjer je prireditev potekala. Poleg tega je Trkaj podelil tudi priznanja in nagrade učencem, ki so zmagali v reševanju mesečne knjižne uganke. Učenci so se po zaključku prireditve razveselili njegovega avtograma. Zelo smo ponosni na naše pridne bralce in obiskovalce šolske knjižnice.

(Skupno 429 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost