V petek po valeti, smo se še zelo zaspani, zbrali pred šolo in odpeljali proti Italiji. A spanca ni bilo. Takoj smo uporabili zvočnik in zraven glasno prepevali.
Po približno štirih urah vožnje, smo prispeli v Sirmione, mestece, ki se zajeda v Gardsko jezero. Ker je bilo vroče, smo poiskali hlad v jezeru, a sploh ni bila hladna voda. Sledil je prvi shopping, večinoma za magnetke. Zvečer smo šli v hotel in na večerjo, potem pa še na desert v bližnjo restavracijo s hitro prehrano.
V soboto zjutraj smo se odpeljali v Gardaland, na žalost pa je imelo ogromno ljudi isto idejo, zato so bile čakalne vrste za naprave precej dolge, sonce pa je neusmiljeno žgalo na čakajoče. Čeprav smo bili tam cel dan, je čas prehitro minil.
V nedeljo smo najprej obiskali Verono, si ogledali areno, nato hišo Julije, potem pa bolj poglobljeno še trgovinice.
Od tam smo se napotili nazaj v Slovenijo, na kopanje v Žusterno, saj so kopališča v Italiji v zasebni lasti in zato plačljiva.
Zvečer smo se utrujeni vrnili domov in vsak novim počitniškim dogodivščinam naproti.
Učenke in učenec 9.a in b, Anja H., Irena B.

(Skupno 585 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost