Aktiv podaljšanega bivanja je letos skupaj z učenci organiziral trimesečni projekt, kjer so kraljevale plastenke. Plastenke različnih barv, oblik in velikosti. V mesecu aprilu smo zbirali plastenke, ki bi sicer pristale v smeteh. Naša želja je bila, da jim damo novo priložnost in jim podaljšamo življensko dobo. Hkrati pa otrokom na ta način pokažemo, da lahko stvarem, ki so sicer za v smeti, damo novo uporabnost. Otroci so videli, da lahko tudi sami reciklirajo odpadni material (ne le plastenk). Osredotočili smo se predvsem na uporabne izdelke. Večinoma se v šoli recikliran material uporablja pri likovni umetnosti zlasti pri izdelkih za okras. Temu smo se skušali izogniti. Verjamemo, da ravno z uporabnostjo novo nastalih izdelkov otrokom približamo drugačen odnos do “odpadnega” materiala. Tako smo v drugem mesecu projekta zbranim flašam dali novo podobo. Učenci so dajali super ideje. Vsak je imel možnost povedati, kaj uporabnega bi si želel iz flaš izdelati. Tako smo izdelali vse od ležalnikov do nogometnih golov. Iskali smo ideje za izdelke, katere bi učenci res z veseljem uporabljali in se z njimi igrali. Zadnji mesec projekta so postale tempereture že zelo poletne. Tako so flaše, ki jih nismo porabili za nove izdelke, postale prijetna osvežitev. V času podaljšanega bivanja smo v zadnjem mesecu pouka uvedli škropljenje z vodo. Pokrove flaš smo preluknjali, flaše napolnili z vodo in že smo imeli rekvizit za škropljenje. Da je bilo vzdušje še boljše, smo se tej aktivnosti pridružili še učitelji z aktivno udeležbo. Vse skupaj pa je seveda spremljala glasba. Tako smo imeli cel mesec pridih počitnic. Otroci so neizmerno uživali.

Aktiv podaljšanega bivanja

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost