Teden otroka – V tednu, ko obeležujemo TEDEN OTROKA smo se učiteljice 1. razredov odločile, da del šolskega pouka namenimo temam: medsebojna pomoč, razvijanju prijateljskih odnosov in spoznavanju jeseni. Književne urice so bile namenjene doživljanju ganljive pravljice Kdo je Vidku sešil srajčico, katere nauk je solidarnost, kako se dobrota povrne in kako bo svet boljši in v njem ljudje srečnejši, če nas bo v življenju vodil občutek za druge, da se poslušamo in smo si med seboj pripravljeni pomagati. Bilo je poučno in igrivo hkrati, nakar smo teden zaključili v ustvarjalnem duhu, v spoznavanju jeseni in jesenskih plodov, s pomočjo katerih so nastale čudovite likovne naloge, ki so edinstveno delo naših otrok in jih lahko vidite v galeriji fotografij naše učilnice. Ob koncu tedna naj nas spremlja še misel:

Vse naše pravljice so naše prve sanje,
kdor ne sanjari več, naj ne zahaja vanje.
Vse naše pravljice so stvarnost, ne prividi,
kdor sam ni del tega, ne sliši in ne vidi.
(Dušan Velkaverh)


Učiteljice 1. razredov

(Skupno 398 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost