Bralna značka je gibanje z več kot 50 letno tradicijo. Njen namen je vzpodbujanje branja kakovostnih knjig pri otrocih. Začetnik je Leopold Suhodolčan, oče Primoža Suhodolčana, avtorja znanega mladinskega dela Košarkar naj bo, po katerem  je bil posnet tudi mladinski film. Bralna značka je dopolnilo k pouku, s katerim želimo naše učence oblikovati v strastne bralce, ki bodo brali celo življenje.

Velika večina naših učencev, predvsem na razredni stopnji, je skozi šolsko leto pridno brala in učiteljem pripovedovala obnove knjig ter recitirala pesmi. Da bi jih za njihov trud nagradili, smo v goste povabili slovensko pisateljico, pesnico, pravljičarko in pripovedovalko Anjo Štefan. Učenci so jo lahko spoznali že v šolski knjižnici preko mesečne knjižne uganke ter si njena najbolj znana dela ogledali na vratih šolske knjižnice. Anja Štefan nas je obiskala v torek 11. 6. 2019 po prvem glavnem odmoru v šolski telovadnici. Skupaj smo glasno prepevali nekaj njenih pesmi, pokazali smo, da poznamo ogromno njenih ugank in prisluhnili slovenski ter kitajski ljudski pravljici.

(Skupno 439 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost