V soboto, 15. 10. 2022, so smo se z učenci, ki obiskujejo planinski krožek, odpravili na prvi letošnji pohod na Ratitovec (skupaj z učenci iz OŠ Vižmarje-Brod). Med vožnjo do izhodišča (Zgornje Danje) je vreme kazalo bolj slabo, celo deževalo je. Vendar so učenci ostali polni energije in pozitivni in ko smo se pripeljali do izhodišča, je zares izza oblakov pokukalo tudi sonce. Med hojo smo opazovali jesenske barve v gozdu ter našli tudi marsikatero gobo. Na Soriški planini smo se spočili, se okrepčali in nadaljevali pot naprej. Ko smo se povzpeli na greben, se nam je odprl čudovit razgled od Škofjeloškega hribovja tja do Triglava, ki so ga učenci takoj prepoznali. Po poti smo videli tudi veliko bunkerjev, ki so ostanki rapalske meje. Na vrhu so si odtisnili žig v svoj dnevnik, v koči na Ratitovcu pa seveda brez flancatov ni šlo. Nazaj smo se vrnili po drugi poti do vasice Prtovč.

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost