Tudi v letošnjem šolskem letu se je naša šola udeležila že tradicionalnega okraševanja Kongresnega trga z lampijoni. Lampijon so izdelali učenci 8. razreda. Rdeča nit tokratne okrasitve zgoraj omenjenega trga je umetnik Piet Mondrian s svojimi osnovnimi barvami (rdeča, modra, rumena) in oblikami (kvadrat, pravokotnik, trikotnik, krog). Učenci so na tkanino najprej narisali mrežo. Z njeno pomočjo so naslikali božično drevo v trikotni obliki z rdečimi kvadratnimi okraski in rumeno zvezdo na vrhu. Pod njo smo za obtežitev dali pet daril v obliki kocke. Novoletno voščilo in svoja imena so učenci opremili bolj klasično “Mondrianovo”.

Ko se odpravite na ogled praznične Ljubljane nikar ne pozabite na Kongresnem trgu najti lampijon, ki ponosno predstavlja našo šolo.

 

(Skupno 249 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost